Начало Физическо възпитание и спорт

Физическо възпитание и спорт
Голям успех за нашите ръгбисти! ПДФ Печат Е-мейл
Написано от публицист   
Вторник, 11 Май 2010 07:05
ragbi-obschta-25.04.3На 05.05.2010 година в гр.София на стадион ж.п. завод се проведе дъражвно първенство по „ръгби 10”. В турнира участваха 14 клубни отбора от цялата страна.
ragbi-IMG_0415Тимът на СОУ „Вичо Грънчаров „ - Горна Оряховица ръководени от Красимир Кръстев и Георги Касабов, се класира на призовото 4 място. Това е голям успех за нашите състезатели ,защото те са единственият ученически отбор, който се състезава на клубно ниво в държавното първенство.
Последно променен на Вторник, 11 Май 2010 09:31
 
Първо място на зоналните състезания по тенис на маса ПДФ Печат Е-мейл
Написано от публицист   
Понеделник, 03 Май 2010 14:11

nGramota1_tenisНа 30.04.2010г. в град Тетевен се проведоха зонални състезания по тенис на маса от ученически игри 2010. Ива Кукова, Маринела Славова и Анабел Некова завоюваха първо място и се класираха за държавните финали, които ще се проведат на 14-16 май 2010г.

Последно променен на Вторник, 04 Май 2010 12:17
 
СПОРТЕН КАЛЕНДАР ПДФ Печат Е-мейл
Написано от публицист   
Вторник, 13 Април 2010 14:55

МИНИСТЕРСТВО НА ФИЗИЧЕСКОТО ВЪЗПИТАНИЕ  И СПОРТА

РЕГИОНАЛЕН ИНСПЕКТОРАТ ПО ОБРАЗОВАНИЕТО ГРАД ВЕЛИКО  ТЪРНОВО

УТВЪРДИЛ:

НАЧАЛНИК РИО

/Г. Венкова/

СПОРТЕН    КАЛЕНДАР 

За провеждане на областните и зонални състезания от ученическите игри през 2009/2010 област Велико Търново  

1. VVII кл. момичета и момчета

 

№ ВИД СПОРТ

ОБЛАСТНО ПЪРВЕНСТВО

ЗОНОВО ПЪРВЕНСТВО

ДЪРЖАВНИ ФИНАЛИ

 

1. ХАНДБАЛ

09.03.10г.            –начало-9.30ч.

„Сава Величков”

гр.Велико Търново

12-13.04.10г. –начало-9.30ч.

Спортна зала

гр.Ловеч

13-16.05.2010г. 

Павликени-момичета

2.БАСКЕТБОЛ

11.03.10г.          –начало-09.00ч.

Стадион”Ивайло”

гр.В.Търново

21-22.04.10г. момичета-9.30ч

15-16.04.10г. момчета- 9.30ч

В.Търново ст.Ивайло

13-16.05.2010г

3.ВОЛЕЙБОЛ

24.03.10.г.             –начало-09.00ч.

гр.Павликени

14-15.04.10г. –начало-9.30ч.

Спортна зала

гр.Павликени

13-16.05.2010г

4.Л.АТЛЕТИКА

30.03.10г.           –начало- 13.00 ч.             стадион “Ивайло”

гр.В.Търново

03.05.10г. –начало-9.30ч.

Стадиона

гр.Плевен

15-16.05.2010г.

5.ТЕНИС НА МАСА

17.03.10г.          – начало -10.00 ч .

Спортна зала”Никола Петров”

Гр.Горна Оряховица

30.04.10г. –начало-9.30ч.

Спортен комплекс

гр.Тетевен

14-16.05.2010г

6.ШАХМАТ

11.03.10-начало10.00ч стадион”Ивайло”-южен вход

гр.В.Търново

21.04.10г. –начало-9.30ч.

Шах зала срещу РПУ

гр.Ловеч

15-16.05.2010г

7.БАДМИНТОН

25.03.10г.         -начало – 09.00 ч.

СОУ”Ем.Станев”

гр.В.Търново

25.04.10г. –начало-9.30ч.

ОУ”Кл.Охридски кв.Дружба

гр.Плевен

14-16.05.2010г

В.Търново

8.ФУТБОЛ

До 31.03.10г.се провежда от Зонален Футболен Съюз гр.Велико Търново

Трендафил Коцев      тел.062/62-36-87

До 30.04.10г.се провежда от Зонален Футболен Съюз гр.Велико Търново

Трендафил Коцев      тел.062/62-36-87

13-16.05.2010г

2. VІІІ – Х кл. девойки и юноши

 

№ ВИД СПОРТ

ОБЛАСТНО ПЪРВЕНСТВО

ЗОНОВО ПЪРВЕНСТВО

ДЪРЖАВНИ ФИНАЛИ

 

1. ХАНДБАЛ

10.03.10г.            –начало-9.30ч.

„Сава Величков”

гр.Велико Търново

19-20.05.10г. –начало-9.30ч.

Спортна зала

гр.Ловеч

03-06.06.2010г.

Свищов-девойки

2.БАСКЕТБОЛ

16.03.10г.         –начало-09.00ч.

Стадион”Ивайло”

гр.В.Търново

04-05.05.10г. – начало -09.30 ч

Спортна зала”Никол Петров”

Гр.Горна Оряховица

03-06.06.2010г.

3.ВОЛЕЙБОЛ

18.03.10.г.         –начало-09.00ч.

гр.Павликени

26-27.05.10г. –начало-9.30ч.

Спортна зала

гр.Павликени

03-06.06.2010г.

Павликени-Девойки

4.Л.АТЛЕТИКА

31.03.10г.         –начало 13.00 ч.              стадион“Ивайло” гр.В.Търново

04.05.10г. –начало-9.30ч.

Стадиона

гр.Плевен

05-06.06.2010г.

5.ТЕНИС НА МАСА

17.03.10г.      – начало -13.00 ч .

Спортна зала”Никола Петров”

Гр.Горна Оряховица

12.05.10г. –начало-9.30ч.

Зала „Спартак”

гр.Плевен

04-06.06.2010г.

6.ШАХМАТ

11.03.10 -начало-10.00ч

стадион”Ивайло”-южен вход

гр.В.Търново

20.04.10г. –начало-9.30ч.

Ул”Гренадирска” 34а до гарата гр.Плевен

05-06.06.2010г

7.БАДМИНТОН

29.03.10г.       -начало – 09.00 ч.

СОУ”Ем.Станев”

гр.В.Търново

24.04.10г. –начало-9.30ч.

ОУ”Кл.Охридски кв.Дружба

гр.Плевен

04-06.06.2010г

8.ФУТБОЛ

До 31.03.10г.се провежда от Зонален Футболен Съюз гр.Велико Търново

Трендафил Коцев       тел.062/62-36-87

До 30.04.10г.се провежда от Зонален Футболен Съюз гр.Велико Търново

Трендафил Коцев       тел.062/62-36-87

03-06.06.2010г.

 

 

3. ХІ –ХІІкл. девойки и юноши

№ ВИД СПОРТ

ОБЛАСТНО ПЪРВЕНСТВО

ЗОНОВО ПЪРВЕНСТВО

ДЪРЖАВНИ ФИНАЛИ

 

1.ХАНДБАЛ

09.03.10г.      –начало-9.30ч.

„Сава Величков”

гр.Велико Търново

27-28.04.10г. –начало-9.30ч.

Спортна зала

гр.Ловеч

08-11.05.2010г.

2.БАСКЕТБОЛ

25.03.10г.         –начало-09.00ч.

Стадион”Ивайло”

гр.В.Търново

26-27.04.10г. – начало -09.30 ч

Спортна зала”Никол Петров”

Гр.Горна Оряховица

08-11.05.2010г.

3.ВОЛЕЙБОЛ

19.03.10.г.        –начало-09.00ч.

гр.Павликени

22-23.04.10г. –начало-9.30ч.

Спортна зала

гр.Павликени

08-11.05.2010г.

4.ФУТБОЛ

До 31.03.10г.се провежда от Зонален Футболен Съюз гр.Велико Търново

Трендафил Коцев       тел.062/62-36-87

До 30.04.10г.се провежда от Зонален Футболен Съюз гр.Велико Търново

Трендафил Коцев       тел.062/62-36-87

08-10.05.2010г.


 

 
Стефан Караиванов със сребърен медал ПДФ Печат Е-мейл
Написано от публицист   
Петък, 19 Март 2010 11:17

 

На 13март 2010 година в Пампорово се проведе държавно първенство по ски рали .

Нашият представител Стефан Караиванов в оспорвана надпревара с 7 участника от цяла България в група юноши старша възраст завоюва второ място и бе награден със сребърен медал. Това е неговото 4то държавно първенство, на което е участвал и до сега е завоювал три медала – един златен и два сребърни.

Самото състезание се състои от три кръга, - ски бягане, ориентиране и славом. Спорта не е достатъчно познат в нашата Pодина, но Стефан е убеден, че има бъдеще в него , защото той е разпространен повече при хора любители на планината, а техния брой нараства.

Пожелаваме бъдещи успехи.

Последно променен на Петък, 19 Март 2010 11:44
 
Ученически игри - 2010г ПДФ Печат Е-мейл
Написано от публицист   
Четвъртък, 18 Март 2010 14:54

 

Ученически игри - 2010г

На 17 март се проведе –областно първенство по тенис на маса. Момичетата / Ива Кукова,Маринела Славова, Анабел Некова и Мартина Йовкова /във възрастова група 5-7 клас завоюваха ПЪРВО МЯСТО.

Девойките / Хатче Хюсеинова, Десислава Димитрова, Зорница Траянова и Дария Петкова/ във възрастова група 8-10 клас също се класираха на ПЪРВО МЯСТО, а юношите /Стоян Георгиев, Георги Иванов, Даниел Маринов, Мартин Василев / заеха ВТОРО.

В проведеното състезание на 16 март по баскетбол девойките от възрастова група 8-10 клас заеха ТРЕТО място.

Поздравления към участниците и успех на зоналните състезания!

Методическо обединение " Физическо възпитание и спорт".

 

Последно променен на Четвъртък, 08 Април 2010 07:14
 


Страница 3 от 4