Начало Хуманитарни дисциплини

Хуманитарни дисциплини
Изяви на ученици: ПДФ Печат Е-мейл

Изявени ученици на г-жа Радка Евтимова

1. Любослава Крумова Христова – отличен 5.75 на областния кръг на олимпиадата по Бълг.език и литература през м.март 2009 г.;
2. Юлия Николаева Недкова, Боряна Маринова Тодорова и Любослава Крумова Христова – отлично представяне на Национално състезание по Бълг.език и литература за VII клас – Общински кръг през м.февруари 2009 г.;
3. Боряна Маринова Тодорова – много добро представяне на Национално състезание по Бълг.език и литература за VII клас – Областен кръг през м.март 2009 г.

 
Изяви на ученици: ПДФ Печат Е-мейл

Изявени ученици на г-н Красимир Борисов:
* Валя Георгиева от ХІІ б клас – много добро представяне в областния кръг на олипиадата по Български език и литература състоял се април 2008 година;
* Даниела от ХІ а клас - много добро представяне в областния кръг на олипиадата по Български език и литература състоял се април 2008 година;
* Надежда Панайотова от ХІІб клас – 2-ра награда на Общинския конкурс, посветен на Деня на народните будители:”Фениксът на българския дух” – месец ноември 2008 година.

6. Изявени ученици на Татяна Николова Георгиева:
* Елена Арнаудова от ІХ а – призово място за есе на тема: ”Бъдещето на генетично модифицираните организми в променящия се свят” – провел се в СУ-София;
* Деница Минчева – поощрителна награда за стихотворение „Историята на една олимпиада”- проведен в Сливен;
* „Наркотиците – път към никаде” – есе – призово място за Анна Симеонова VІІІа клас
ІІ място – Никол Попжелева ІХб клас
* Призови места на общински и регионални кръгове на олимпиада по български език и литература.

 
Изяви на ученици: ПДФ Печат Е-мейл

География и икономика
Областен кръг на олимпиада по география и икономика – 23 март 2008г.
Класирани са: Геогри Василев Минчев – 56т., Жанета Николова Желязкова – 104т., Кристина Илианова Попова – 77т.и Теодор Валентинов Ангелов – 96т.

Философски цикъл
Областен кръг на олимпиада по философия – 2006г.
Класирани са: Силвия Христова Мирчева – 10”а”, Петър Робертино Георгиев – 10”а”

История и цивилизация
Калина Георгиева Минчева – XII клас – I място в Областен кръг на Национално състезание по история и цивилизация, посветено на В.Левски с рефарат „Трябваш ни и днес Апостоле”; II място и Диплом в I национално състезание по история и цивилизация – София, 12.05.2007г.;
Виктория Белчева – Х клас – III място на Национален конкурс „София- Москва, България- Русия – вчера, днес и утре” с презентация „Начало и ход на Руско-турската освободителна война”;

 
Преподаватели: ПДФ Печат Е-мейл

История и цивилизация

Милчо Панайотов Савов
Директор на училището; специалност „История” от ВТУ В.Търново; учител по история и цивилизация; ПКС I; 34г. стаж; носител на ежегодната награда на МОН за директори „Св.Иван Рилски” за принос в развитието на бългаското училище от 11.05.2007г.
Николинка Йорданова Попйорданова
Помощник-директор на училището; специалност “История, философия, СП история” от СУ София; учител по история и цивилизация; ПКС I; 29г. стаж
Росица Ангелова Петрова
Учител по история и цивилизация; специалност „История” от ВТУ В.Търново; ПКС II; 24г.стаж;
Евдокия Николова Карагеоргиева
Учител по история и цивилизация и география и икономика; специалност „История и география” от ВТУ В. Търново; ПКС III; 12г.стаж

продължава>
 


Страница 6 от 6