ПРИЕМ ПЪРВИ КЛАС >>>> Прием първи клас <<<< ПРИЕМ ПЪРВИ КЛАС ------------------------------------------ ПРИЕМ СЛЕД ЗАВЪРШЕН 4 КЛАС >>>> Прием след завършен 4 клас <<<< ПРИЕМ СЛЕД ЗАВЪРШЕН 4 КЛАС
Начало
СУ "Вичо Грънчаров" - град Горна Оряховица

Годишната конференция на СБМ, к-с Боровец ПДФ Печат Е-мейл

В Ученическа секция на годишната конференция на СБМ, к-с Боровец, Мариян Млеченков и Александър Добрев имаха отлично представяне,с което добиха право на участие на издръжка на БАН в лятната изследователска школа – Варна – Узана, съвместна подготовка с Националните отбори по информатика и ИТ във Варна.

Пламен Борисов и Николай Маринов също се представиха отлично и получиха отлични оценки 6,00 по информатика за прием в ПУ „Паисий Хилендарски”.

 
Националната олимпиада по ИТ в София ПДФ Печат Е-мейл

На Националната олимпиада по ИТ в София Александър Добрев и Мариян Млеченков се наредиха на 10 място в групата Интернет приложения, като Александър получи 44 точки от 50 максимални на теста.

Учениците Александър Добрев и Николай Маринов бяха наградени от местния Ротари клуб с парични награди за постиженията им в национални и международни конкурси в областта на информатиката и информационните технологии.
С помощта на училищното настоятелство бе учредена в СОУ „ Вичо Грънчаров” – школа по информатика и информационни технологии с отговорник г-жа Ваня Христова, чрез която през следващата учебна година ще работи още по-активно с отбора по информатика и информационни технологии.

 
ИЗЯВЕНИ УЧЕНИЦИ ПО РУСКИ ЕЗИК ПДФ Печат Е-мейл

ИЗЯВЕНИ УЧЕНИЦИ ПО РУСКИ ЕЗИК

 

1. Валерия Мечкова – участник в Националния кръг на олимпиадата по руски език (2007, 2008 ); награда в Националния конкурс “Россия , ее язык и культура в моей жизни и грамота за популяризирането на руския език в България; грамота за  ІІ място в Националния конкурс “София - Москва; България-Русия: вчера – днес – утре”(2008); участник в постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” ( 2005, 2006, 2007 - “А зори здесь тихие”, “Я сердцем никогда не лгу”, “Чудные мгновения в жизни Пушкина”  ). Стипендиант на Фондация “100стипендии” за 2008 година

2. Диана Балевска - участник в Националния кръг на олимпиадата по руски език (2007, 2008 ); участник в постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена”  ( 2005, 2006, 2007 - “А зори здесь тихие”, “Я сердцем никогда не лгу”, “Чудные мгновения в жизни Пушкина”).

3. Галина Дойкова - грамота за  ІІІ място в Националния конкурс “София - Москва; България - Русия: вчера - днес – утре” (2008); участник в постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена”  ( 2005, 2006, 2007 - “А зори здесь тихие”, “Я сердцем никогда не лгу”, “Чудные мгновения в жизни Пушкина”  ).

4. Георги Минчев - грамота за  ІІІ място в Националния конкурс “София-Москва; България - Русия: вчера - днес – утре”; участник в постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена”  ( 2005, 2006, 2007 - “А зори здесь тихие”, “Я сердцем никогда не лгу”, “Чудные мгновения в жизни Пушкина”  ).

5. Емил Енчев - грамота за  ІІІ място в Националния конкурс “София - Москва; България-Русия: вчера - днес – утре”(2008).

6. Благовест Трифонов -  участник в постановката  на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” ( по романа на И. С. Тургенев “В навечерието” 2008 ) и Националния конкурс “София - Москва; България-Русия: вчера – днес – утре”(2008).

7. Мария Симеонова - участник в Националния кръг на олимпиадата по руски език (2006, 2007 - “Я сердцем никогда не лгу”, “Чудные мгновения в жизни Пушкина );  участник в постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена”  ( 2006, 2007 ).

8. Руслан Драганов -  участник в постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” ( 2005, 2006, 2007 - “А зори здесь тихие”, “Я сердцем никогда не лгу”, “Чудные мгновения в жизни Пушкина” ) и в групата за песни към него; на VІ Национален театрален фестивал на руски език  е удостоен с Диплом  в номинацията за “Най-добра мъжка роля” в образа на Сергей Есенин ( “Я сердцем никогда не лгу” - 2006 ).

9. Ивайло Лозанов -  участник в постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” ( 2006 - “Я сердцем никогда не лгу”) и в групата за песни към него ( 2005, 2006, 2007 ).

10. Георги Събев - участник в постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” ( 2006 - “Я сердцем никогда не лгу”) и в групата за песни към него ( 2005, 2006, 2007 )

11. Тереза Тодорова - участник в постановките на руски език на училищния театрален  колектив “Мелпомена” (2005, 2006, 2007 – “А зори здесь тихие”, “Я сердцем никогда не лгу”, “Чудные мгновения в жизни Пушкина”); участник с много добър резултат в областния кръг на олимпиадата по руски език ( 2005, 2006, 2007).

12. Десислава Димитрова – ІІ и ІІІ място в Националния конкурс “София - Москва; България - Русия: вчера – днес – утре”(2007, 2008); участник в постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” ( 2006, 2007, 2008 - “Я сердцем никогда не лгу”, “Чудные мгновения в жизни Пушкина” и “Накануне”); за постиженията си в областта на руски език е удостоена с финансова награда за 2008 година  от  “Ротари клуб Горна Оряховица –Лясковец”, а  от Фондация “Устойчиво развитие за България” е наградена с 14-дневна екскурзия до Москва ( 2008 г. )

13. Петър Георгиев - ІІ и ІІІ място в Националния конкурс “София - Москва; България - Русия: вчера – днес – утре”(2007, 2008); участник в постановката на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” (по романа на И. С. Тургенев “В навечерието” - 2008 г. ); за постиженията си в областта на руски език е удостоен с финансова награда за 2008 година  от  “Ротари клуб Горна Оряховица –Лясковец”, а от Фондация “Устойчиво развитие за България” е награден  с 14-дневна екскурзия до Москва ( 2008 г.)

14. Габриела Лилова -  участник в групата за песни към училищния театрален колектив за постановките на руски език ( 2005, 2006, 2007 ); наградена с ексурзия “По бойния път на Първа Българска армия”(2005).

15. Йонко и Стойко Кюркчийски – участници в постановката на руски език на   училищния театрален колектив “Мелпомена” ( 2006 - “Я сердцем никогда не лгу”  ) и в групата за песни към него ( 2005, 2006, 2007 )

16. Димана Колева – участник в постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” (2006, 2007г. – “Я сердцем никогда не лгу”, “Чудные мгновения в жизни Пушкина” ); много добро участие в областния кръг на олимпиадата по руски език ( 2008)

17. Владимир Стоев – участник в постановката на руски език на училищния

театрален колектив “Мелпомена” (“Чудные мгновения в жизни Пушкина” - 2008) в ролята на Пушкин.

18. Яна Енева – участник в Националния кръг на олимпиадата по руски език ( 2006 – ІІІ място, 2007 – І място, 2008 – ІІІ място, 2009 -  І място, 2010 – ІV място); наградена  с Грамоти и материални награди за І и ІІ място в Националния  ученически конкурс “София - Москва; България - Русия: вчера – днес – утре” ( 2007, 2008, 2009, 2010 );  Грамота от Националния ученически конкурс “Съзидатели на дружбата”; участник в  постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” ( 2007 и 2011 г. – “Союз сердец – святое братство” и “Неудача”); Лауреат на Европейския фестивал на МАПРЯЛ “Русское слово” и на конкурса за руска песен” в Санкт-Петербург (2009) ; участник в Националния кръг  през 2010 г. на Международното състезание “Лингвистично кенгуру”, провеждано от фондация “Млада България” (класира се на ІІІ място в своята възрастова група), като класирането й от областния кръг е с отличен резултат; участник в Националния конкурс “Гимнастьорка” за рецитатори на стихове от Великата отечествена война и удостоена с колективна грамота от РКИЦ; наградена от Фондация “Устойчиво развитие за България” с летен отдих на Черно море; І място в училищния конкурс за есе, посветен на Деня на толерантността (2008, 2009, 2010 г.); трикратен едногодишен стипендиант на МОМН  и община Горна Оряховица; трикратно финансово стимулирана като талантливо дете за постиженията си по руски език по Програмата за даровити деца на община Горна Оряховица; номинирана от Фондация “Димитър Бербатов” в “Успелите деца на България” - раздел “Наука” – руски език ( 2010 г.) ; участник в групите за подготовка на талантливи ученици за олимпиадата по руски език по Програмата на МОМН “С грижа за всеки ученик” през учебната 2008/2009 г., 2009/1010 г ., 2010/2011 г.; за високите си постижения в Националната олимпиада по руски език и активна работа в извънкласната дейност по руски език през учебната 2009/2010 година е определена от Българската асоциация на руските съотечественици в България да участва във фестивала “Здравствуй, Россия!”, проведен от 2 до 8 август 2010 в град Санкт-Петербург, Русия; участник в училищния конкурс за ястие от руската национална кухня през учебната 2009/2010 г. и удостоена за І място през учебната  2010/2011 г.; участник и класирана на І място в училищния конкурс за Деня на толерантността по календара на ЮНЕСКО (2008г.,2009г., 2010г.); участник в І и ІІ тур на Световния фестивал “Русское слово” на Международната асоциация на преподавателите по руски език и литература (МАПРЯЛ) през 2010-2011 г.; през юни 2010 е наградена от “Ротари клуб Горна Оряховица-Лясковец” за многобройните си постижения на областни, национални и международни изяви в областта на руския език и култура; участник в Международния конкурс за есе на тема “Лицо России” на www.russisch-fuer-kinder.de; участник в Международния конкурс “Русский медвежонок – лингвистика для всех” – СОУ “Вичо Грънчаров” е единственото училище от България, което взе участие на 11. 11. 2010г. в решаването на теста със задачи по линвистика, изпратени от Русия.

19. Диана Енева - участник в Националния кръг на олимпиадата по руски език (2007 – І място, 2008 – ІV място, 2009 -  ІІІ място, 2010 – V място); наградена  с Грамоти и материални награди за І и ІІ място в Националния  ученически конкурс “София - Москва; България - Русия: вчера – днес – утре” ( 2007, 2008, 2009, 2010 );  наградена от Фондация “Устойчиво развитие за България” с летен отдих на Черно море (2009); Грамота от Националния ученически конкурс “Съзидатели на дружбата”; участник в  постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” ( 2007, 2010 и 2011 г. – “Союз сердец – святое братство”, “Юбилей” и “Неудача”); участник в Националния кръг през 2010 г. на Международното състезание “ Лингвистично кенгуру”(класира се на ІІ място в своята възрастова група), като класирането й от областния кръг е с много добър резултат; участник в Националния конкурс “Гимнастьорка” за рецитатори на стихове от Великата отечествена война и удостоена с колективна грамота от РКИЦ; наградена от Фондация “Устойчиво развитие за България”с летен отдих на Черно море; І място в училищния конкурс за есе, посветен на Деня на толерантността (2008, 2009, 2010г.); трикратно финансово стимулирана от община Горна Оряховица за постиженията си по руски език по Програмата за даровити деца на община Горна Оряховица; номинирана от Фондация “Димитър Бербатов” в “Успелите деца на България” -  раздел “Наука” – руски език ( 2010 г.); участник в групите за подготовка на талантливи ученици за олимпиадата по руски език по Програмата на МОМН “С грижа за всеки ученик” през учебната 2008/2009 г., 2009/1010 г ., 2010/2011 г.; удостоена с грамота от директора на Столична библиотека за участие в Дните на руската култура в София с пиесата “Юбилей”, поставена от театралния колектив; за високите си постижения в Националната олимпиада по руски език и активна работа в извънкласната дейност по руски език през учебната 2009/2010 година е определена от Българската асоциация на руските съотечественици в България да участва във фестивала “Здравствуй, Россия!”, проведен от 2 до 8 август 2010 в град Санкт-Петербург, Русия; участник в училищния конкурс за ястие от руската национална кухня през учебната 2009/2010 г. и удостоена за І място през учебната  2010/2011 г.; участник и класирана на І място в училищния конкурс за Деня на толерантността по календара на ЮНЕСКО (2008г.,2009г.,2010г.); участник в І и ІІ тур на Световния фестивал “Русское слово” на Международната асоциация на преподавателите по руски език и литература (МАПРЯЛ) през 2010-2011 г.; през юни 2010 е наградена от “Ротари клуб Горна Оряховица – Лясковец” за многобройните си постижения на областни, национални и международни изяви в областта на руския език и култура; участник в Международния конкурс за есе на тема “Лицо России” на www.russisch-fuer-kinder.de; участник в Международния конкурс “Русский медвежонок – лингвистика для всех” – СОУ “Вичо Грънчаров” е единственото училище от България, което взе участие на 11. 11. 2010г. в решаването на теста със задачи по линвистика, изпратени от Русия.

20. Стефан Караиванов -  участник в  постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” ( 2008 и 2009 г. - “Накануне”и “Сапоги”); участник и награден с грамота в Националния  ученически конкурс “София - Москва; България - Русия: вчера – днес – утре” ( 2009 г.); участник в Международното лятно езиково училище “Московия-2008”, където е удостоен с Приза на публиката Мистър “Московия-2008”

21. Стоян Георгиев - участник в  постановките на руски език на училищния         театрален колектив “Мелпомена” ( 2009, 2010, 2011г. - “Сапоги”, “Юбилей” и “Неудача”); участник в конкурса за лого на Националната мрежа на училищата бази по изучаването на руски език ( 2009 г.); участник в Международното зимно езиково училище “Лингвосфера” в Москва със сертификат за преминал обучение по руски език от 40 часа (26.12.2009-07.01.2010 ); участник  в Националния  ученически конкурс “София - Москва; България - Русия: вчера – днес – утре” (2010 г.); удостоен с грамота от директора на Столична библиотека за участие в Дните на руската култура в София с пиесата “Юбилей”, поставена от театралния колектив; участник в Третия спортен фестивал ”Салют, Москва!”, проведен от 23 до 31 август 2010 година в град Москва, Русия, като изборът за неговото участие в българската делегация от 12 деца е направен от Българската асоциация на руските съотечественици в България - за активно участие и постижения в извънкласната дейност по руски език през учебната 2009/2010 г.; участник в І и ІІ тур на Световния фестивал “Русское слово” на Международната асоциация на преподавателите по руски език и литература (МАПРЯЛ) през 2010-2011 г. Санкт-Петербург.

22. Мария Симеонова – Удостоена с Диплом ІІІ степен в конкурса за рисунка “Славяский родник” на училище “Андрей Рублев” – гр. Клайпеда, Литва(2007); Участник в VІ издание на конкурса “Славянский родник” (2010 г.); Лауреат на Европейския фестивал на МАПРЯЛ “Русское слово”  и на конкурса за руска песен в Санкт- Петербург ( 2009 г. ); участник  в Националния  ученически конкурс “София - Москва; България - Русия: вчера – днес – утре”  с мултимедийна презентация (2010г.); грамота на областно ниво за   участие в Националния ученически конкурс “Приносът на българския народ в победата над хитлерофашизма” ( 2010 г.); на национално ниво в същия конкурс с есето “Открих те, земляко!”е наградена с екскурзия “По пътя на І и ІV Българска армия през 1944-1945 година”; участник в  постановката на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена”(“Союз сердец – святое бранство” - 2007 г.); участник в групите за подготовка на талантливи ученици за олимпиадата по руски език по Програмата на МОМН “С грижа за всеки ученик” през учебната 2008/2009 г., 2009/1010 г ., 2010/2011 г.; участник в училищния конкурс за ястие от руската национална кухня през учебната 2009/2010 г.; участник в І и ІІ тур на Световния фестивал на “Русское слово” на Международната асоциация на преподавателите по руски език и литература (МАПРЯЛ) през 2010-2011 г.; Финансово стимулирана като талантливо дете в областта по руски език от Общинската програма за стимулиране на даровити деца (2010)

23. Виолина Йорданова - Лауреат на Европейския фестивал на МАПРЯЛ        “Русское слово”  и на конкурса за руска песен” в Санкт- Петербург ( 2009 г. );  грамота на областно ниво и  участник  в Националния ученически конкурс “Приносът на българския народ в победата над хитлерофашизма” ( 2010 г.; на национално ниво в същия конкурс е наградена с екскурзия “По пътя на І и ІV Българска армия през 1944-1945 година”; грамота и материална награда за ІІ място  в Националния  ученически конкурс “София - Москва; България - Русия: вчера – днес – утре”  - “Помним подвига на дедите” раздел “Проза” – интервю “Това наистина не бива да се забравя” (2010 г.); Финансово стимулирана като талантливо дете в областта по руски език от Общинската програма за стимулиране на даровити деца (2010)

 

24. Галина Драганова - Лауреат на Европейския фестивал на МАПРЯЛ “Русское слово”  и на конкурса за руска песен” в Санкт- Петербург ( 2009 г. ); І място за участие  в Националния  ученически конкурс “София - Москва; България - Русия: вчера – днес – утре” ( 2009г.); участник в  постановката на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” ( “В навечерието” -  2008 г.); наградена от Фондация “Устойчиво развитие за България” с летен отдих на Черно море (2009 г.);  номинирана от Фондация “Димитър Бербатов” в “Успелите деца на България”  - раздел “Наука” – руски език ( 2010 г.).

25. Евгений Драганов - Грамота от Националния ученически конкурс “Съзидатели на дружбата”; участник в  постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” ( 2008, 2009, 2010, 2011 г. – “Накануне”, “Сапоги”, “Юбилей”, “Хирургия” и “Неудача”);  Диплом за “Най-добра мъжка роля “ на героя Муркин в спектакъла “Сапоги” по А. П. Чехов ( 2009 г.); за постиженията си в областта на руски език е удостоен с финансова награда за 2009 година  от  “Ротари клуб Горна Оряховица –Лясковец”; удостоен с грамота от директора на Столична библиотека за участие в Дните на руската култура в София с пиесата “Юбилей”, поставена от театралния колектив; номиниран от Фондация “Димитър Бербатов”  в “Успелите деца на България” - раздел “Наука” – руски език ( 2010 г.); участник в І и ІІ тур на Световния фестивал “Русское слово” на Международната асоциация на преподавателите по руски език и литература (МАПРЯЛ) през 2010-2011 г. Санкт-Петербург.

26. Регина Ремезова - участник в Националния кръг на олимпиадата по руски език ( 2010 – V място); участник в Националния кръг на Международното  състезание “Лингвистично кенгуру” при  класиране от областния кръг с отличен резултат (2010 г. ); участник в Националния конкурс “Гимнастьорка” за рецитатори на стихове от Великата отечествена война и удостоена с колективна грамота от РКИЦ; участник в  постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” ( 2010 и 2011 г. – “Юбилей” и “Неудача”); І място в училищния конкурс за есе, посветен на Деня на толерантността (2009 г.); участник в училищния конкурс за ястие от руската национална кухня през учебната 2009/2010; участник в Международния ученически конкурс за написване на есе на тема “Фашизму “Нет!” на языке русского мира”, организиран от Центъра за междунационално образование “Этносфера” към Департамента по образование на Правителството на Москва – април 2010 г.; участник в групите за подготовка на талантливи ученици за олимпиадата по руски език по Програмата на МОМН “С грижа за всеки ученик” през учебната 2009/1010 г., 2010/2011 г.; удостоена с грамота от директора на Столична библиотека за участие в Дните на руската култура в София с пиесата “Юбилей”, поставена от театралния колектив; участник в Международния конкурс “Русский медвежонок – лингвистика для всех” – СОУ “Вичо Грънчаров” е единственото училище от България, което взе участие на 11. 11. 2010г. в решаването на теста със задачи по линвистика, изпратени от Русия.

 

27. Любослава Крумова -  участник в Националния кръг на олимпиадата по руски език ( 2010 – ІV място) и отличен резултат на областния кръг на олимпиадата през 2009 г.; участник в националния конкурс на МОМН за написване на есе на тема”Спорт – арена мира и красоты”;  финансово стимулирана от община Горна Оряховица за постиженията си по руски език по Програмата за даровити деца (2010); участник в групите за подготовка на талантливи ученици за олимпиадата по руски език по Програмата на МОМН “С грижа за всеки ученик” през учебната 2008/2009 г., 2009/1010 г ., 2010/2011 г.; участник в І и ІІ тур на Европейския фестивал “Русское слово” на Международната асоциация на преподавателите по руски език и литература (МАПРЯЛ) през 2008-2009 г.; участник в І и ІІ тур на Световния фестивал “Русское слово” на Международната асоциация на преподавателите по руски език и литература (МАПРЯЛ) през 2010-2011 г.

28. Пламена Павлова -  Лауреат на Европейския фестивал на МАПРЯЛ “Русское слово”  и на конкурса за руска песен  в Санкт- Петербург ( 2009 г.).

29. Теодора Хараламбиева - Лауреат на Европейския фестивал на МАПРЯЛ “Русское слово”  и на конкурса за руска песен в Санкт- Петербург ( 2009 г. ); “Отличена творба” - есе “Лев Толстой  на  моей родине” в Националния ученически конкурс “София - Москва; България - Русия: вчера – днес – утре” (2009г.); Финансово стимулирана като талантливо дете в областта по руски език от Общинската програма за стимулиране на даровити деца (2009).

30. Ралица Чернева – участник в националния кръг на олимпиадата по руски език ( 2007); участник в  постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” ( 2007 и 2008 г. – “Союз сердец – святое братство” и “Накануне”)

31. Анна Грозева - участник в  постановката на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” ( 2007  – “Союз сердец – святое братство”).

32. Влада Ремезова - участник в Националния кръг на Международното лингвистично кенгуру при  класиране от областния кръг с отличен резултат (2010 г.); отличен резултат на областния кръг на олимпиадата по руски език (2010 г.); участник в Националния конкурс “Гимнастьорка” за рецитатори на стихове от Великата отечествена война и удостоена с колективна грамота от РКИЦ; участник в училищния конкурс за ястие от руската национална кухня през учебната 2009/2010 г. и удостоена на І място през учебната  2010/2011 г.; участник в групите за подготовка на талантливи ученици за олимпиадата по руски език по Програмата на МОМН “С грижа за всеки ученик” през учебната  2009/1010 г .и 2010/2011 г.; участник в Международния конкурс “Русский медвежонок – лингвистика для всех” – СОУ “Вичо Грънчаров” е единственото училище от България, което взе участие на 11. 11. 2010г. в решаването на теста със задачи по линвистика, изпратени от Русия.

33. Калина Хаджиниколова - участник в Националния кръг на Международното лингвистично кенгуру при  класиране от областния кръг с отличен резултат (2010 г.).

34. Никола Граматиков - участник в Националния кръг на Международното лингвистично кенгуру при  класиране от областния кръг с отличен резултат (2010 г.).

35. Анатоли Двоячки - участник в областния кръг на Международното лингвистично кенгуру  с много добър резултат, а също така и от областния кръг на олимпиадата по руски език; участник в групите за подготовка на талантливи ученици за олимпиадата по руски език по Програмата на МОМН “С грижа за всеки ученик” през учебната 2008/2009 г., 2009/1010 г ., 2010/2011 г.

36. Кристиан Диксоков - ІVмясто в Националния кръг на Международното лингвистично кенгуру и с отличен резултат от областния кръг (2010 г.); участник в групата за подготовка на талантливи ученици за олимпиадата по руски език по Програмата на МОМН “С грижа за всеки ученик” 2010/2011 г.; участник в Международния конкурс “Русский медвежонок – лингвистика для всех” – СОУ “Вичо Грънчаров” е единственото училище от България, което взе участие на 11. 11. 2010г. в решаването на теста със задачи по линвистика, изпратени от Русия; през ноември 2010 година финансово стимулиран от община Горна Оряховица за постиженията си по руски език по Програмата за даровити деца.

37. Павел Ремезов- участник в Националния кръг на Международното лингвистично кенгуру при  класиране от областния кръг с отличен резултат (2010 г.) участник в групата за подготовка на талантливи ученици за олимпиадата по руски език по Програмата на МОМН “С грижа за всеки ученик” през учебната  2010/2011 г.; участник в Международния конкурс “Русский медвежонок – лингвистика для всех” – СОУ “Вичо Грънчаров” е единственото училище от България, което взе участие на 11. 11. 2010г. в решаването на теста със задачи по линвистика, изпратени от Русия.

38. Александра Тодорова - участник в областния кръг на Международното лингвистично кенгуру с много добър резултат (2010 г.) и  много добър  резултат на областния кръг на олимпиадата по руски език (2010 г.); участник в групите за подготовка на талантливи ученици за олимпиадата по руски език по Програмата на МОМН “С грижа за всеки ученик” през учебната 2008/2009 г., 2009/1010 г ., 2010/2011 г.

39. Рафаел Пашамов - участник в  постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” ( 2007 и 2011 г. – “Союз сердец – святое братство”, “Хирургия” и “Неудача”); участник в групата за подготовка на талантливи ученици за олимпиадата по руски език по Програмата на МОМН “С грижа за всеки ученик” 2010/2011 г.; участник в Международния конкурс “Русский медвежонок – лингвистика для всех” – СОУ “Вичо Грънчаров” е единственото училище от България, което взе участие на 11. 11. 2010г. в решаването на теста със задачи по линвистика, изпратени от Русия

40. Михаела Пашамова - участник в групата за подготовка на талантливи ученици за олимпиадата по руски език по Програмата на МОМН “С грижа за всеки ученик” 2010/2011 г.; участник в Международния конкурс “Русский медвежонок – лингвистика для всех” – СОУ “Вичо Грънчаров” е единственото училище от България, което взе участие на 11. 11. 2010г. в решаването на теста със задачи по линвистика, изпратени от Русия.

41. Екатерина Крамаренко - участник в Международния конкурс “Русский медвежонок – лингвистика для всех” – СОУ “Вичо Грънчаров” е единственото училище от България, което взе участие на 11. 11. 2010г. в решаването на теста със задачи по линвистика, изпратени от Русия.

42. Мила Тодорова - участник в постановката на руски език на училищния

театрален колектив “Мелпомена” (“Чудные мгновения в жизни Пушкина” - 2008); финансово стимулирана като талантливо дете в областта по руски език от Общинската програма за стимулиране на даровити деца (2008)

 

 

 

 

 

 
Прием 2018-2019 ПДФ Печат Е-мейл

Прием на ученици в VIII клас за учебната 2018/2019 година в СУ"Вичо Грънчаров"

ПРОФИЛ "СОФТУЕРНИ И ХАРДУЕРНИ НАУКИ"

Профилиращи предмети:

  • Информатика
  • Информационни технологии
  • Английски език
  • Български и литература

Формиране на бал за класиране на учениците:

  • удвоените точки от теста на националното външно оценяване по български език и литература;
  • удвоените точки от теста на националното външно оценяване по математика;
  • оценката по информационни технологии и английски език от свидетелството за основно образование, превърната по скала в точки;

Необходими документи за записване на учениците в VІІІ клас за учебната 2018/2019 година в СУ "€žВичо Грънчаров" :

  • Заявление до Директора;
  • Свидетелство за основно образование -оригинал;

Основни модули, включени в обучението в профил "Софтуерни и хардуерни науки":

  • обектно-ориентирано проектиране и програмиране;
  • програмиране на информационни системи;
  • системи за управление на база данни;
  • обработка и анализ на данни;
  • мултимедия;
  • уеб дизайн.

Подкрепа за бъдеща реализация

  • Получаване на сертификат за придобита професионална компютърна грамотност - след успешна защита на индивидуално изготвен проект към Русенския университет 4€žАнгел Кънчев"оценката от защитата на проекта, призната за кандидатстудентски изпит.
  • Договорни отношения с Великотърновски университет "Св.св.Кирил и Методий" - Факултет "€žМатематика и информатика", който дава възможност на учениците:

-участие в организирани школи или отделни лекции по компютърни науки с участие на преподаватели от ВТУ, както в училището, така и в университета;

-участие в съвместно организирани кандидатстудентски курсове;

-защита на сертификат за професионална квалификация от Центъра за квалификация на ВТУ.

Broshura 2018 1*

Broshura 2018 2На основание чл. 258 ал.1, чл.259 ал.1 от Закона за предучилищно и училищно образование, чл. 54 ал.3 от Наредба № 10 от 01. 09. 2016 година за организация на дейностите вучилищното образование, Заповед № РД 09 4135/29.08.2017 г. и раздел IV, т. 1 от Приложение 1 за организация на дейностите по приемане на ученици в VIII клас в неспециализираните училища по държавен план-прием за учебната 2018/2019 година към Заповед РД 09-628/29.03.2018 г. на Министъра на образованието и науката

Заповед 681 от 04.04.2018 г.

Учебно-изпитни програми за приемане на ученици на места по държавния прием след завършен VII клас за учебната 2018/2019 година

График на дейностите по приемането на ученици в СУ"Вичо Грънчаров" за учебната 2018 - 2019 г.

Вид дейност Срок
1. Записване на приетите ученици на първи етап на класиране или подаване на заявление за участие във втори етап на класиране. 04.07. - 06.07.2018 г. вкл.
2. Обявяване на списъците с приетите ученици на втори етап на класиране до 12.07.2018 г. вкл.
3. Записване на приетите ученици на втори етап на класиране 13.07.- 17.07.2018 г. вкл.
4. Обявяване на записалите се ученици и броя на незаетите места след втори етап на класиране 19.07.2018 г.
5. Подаване на документи за участие в трети етап на класиране 20.07.- 24.07.2018 г. вкл.
6. Обявяване на списъците с приетите ученици на трети етап на класиране до 26.07.2018 г. вкл.
7. Записване на приетите ученици на трети етап на класиране 27.07. -30.07.2018 г.
8. Обявяване на записалите се ученици и броя на незаетите места след трети етап на класиране 02.08.2018 г.
9. Попълване на незаетите места след трети етап на класиране и записване определя се от директора до 11.09.2018 г. вкл.

*

*

Информация за предстоящия прием на ученици в първи клас в Община Горна Оряховица през 2018 г.

*

ПРИЕМ 2018-2019 г- ПЪРВИ КЛАС.

Заповед 609 от 06.03.2018 г. - училищен-план прием-за учебната 2018/2019 година.

На основание чл.259, ал.1 от Закона за предучилищното и училищното образование и чл.45, ал. 1 от Наредба №10/01.09.2016 год. за организацията на дейностите в училищното образование, Заповед № 425/12.02.2018 г. на кмета на Община Горна Оряховица за Система от правила за електронен прием в I клас в основните и средни училища, Решение на Педагогическия съвет, /Протокол № 6/ 15.02.2018 г./ и Становище на Обществен съвет при СУ "Вичо Грънчаров" /Протокол № 2/18.01.2018 г.,/ във връзка с приема в I-ви клас за учебната 2017/2018г.

Заповед № 676/ 30.03.2018 г. за осъществяване на план-прием на деца за първи клас за учебната 2018/2019 година.

Критерии за класиране за прием в І клас за учебната 2018/2019 година.

Календарен график на едйностите по приема в І клас за учебната 2018/2019 година.

*1 klas 2018 2019 1

*

1 klas 2018 2019 2*

УВАЖАЕМИ РОДИТЕЛИ НА БЪДЕЩИ ПЪРВОКЛАСНИЦИ,

1 klasСУ "€žВичо Грънчаров" - Горна Оряховица обявява-Дeн на отворените врати, в рамките на който може свободно да влезете в училището и да се запознаете с възможностите за обучение. Предвидено е влизане в учебните часове в начален етап.На място ще се запознаете с:

  1. Педагозите и класните ръководители на първи клас за учебната 2018/2019 година;
  2. Информация за мисията на училището;
  3. Информация за графика на дейностите по прием в I клас за учебната 2018/2019 година.

От името на ръководството каним всеки, който проявява интерес към нетрадиционното и професионално обучение на СУ "Вичо Грънчаров" - Горна Оряховица.

*

Сайт за проверка на резулатти от изпита и кандидатстване‚https://priem.mon.bg/login

 
ПДФ Печат Е-мейл

За активна просветна и народополезна дейност училището е удостоено с орден  "Кирил и Методий " - I степен.

СОУ "Вичо Грънчаров" е член на международната организация Асоциирани училища към ЮНЕСКО.

 


Страница 98 от 98