ПРИЕМ ПЪРВИ КЛАС >>>> Прием първи клас <<<< ПРИЕМ ПЪРВИ КЛАС ------------------------------------------ ПРИЕМ СЛЕД ЗАВЪРШЕН 4 КЛАС >>>> Прием след завършен 4 клас <<<< ПРИЕМ СЛЕД ЗАВЪРШЕН 4 КЛАС
Начало
СУ "Вичо Грънчаров" - град Горна Оряховица
Национален конкурс „Космосът – настояще и бъдеще на човечеството” ПДФ Печат Е-мейл

Тодор Руменов Петров – поощрителна награда в IX Национален конкурс „Космосът – настояще и бъдеще на човечеството”- направление рисунка. Конкурсът се организира от Фондация „Еврика”. Официалното връчване на наградите стана на 1 ноември 2007 г. в Националния политехнически музей, гр. София. Наградите бяха връчени от патрона на конкурса – първият български космонавт генерал Георги Иванов.

 
Проект на организация „Jaika” ПДФ Печат Е-мейл

Учениците от отбора по информатика и информационни технологии, заедно с учителите Ваня Христова, Кенго Умехара и Милена Костадинова участваха в проект на организация „Jaika” контакти и сътрудничество с Шри Ланка и Етиопия. Общинският кръг на олимпиадата по Информационни технологии, проведен на 21.01.2008 година премина при огромен интерес от страна на учениците. Класирани за областен кръг бяха: „Национални туристически обекти” с автор Славомир Савов от V а

„Приказка” с автор Венелин Стефанов от V а клас
„Петте народни области на България” с автор Георги Арихтев от V а клас
„Животът в морския свят” с автор Ваня Симеонова от V в клас
„Моята България” с автор Теодора Хараламбиева от VІ а клас
„Красотите на България” с автори Теодор Ангелов и Давид Ковачев от VІ а клас
„Уеб базирана среда за работа с MIDI файлове” с автори Александър Добрев и Мариян Млеченков от ХІ г клас
„Интерактивни уроци по физика” с автори Йордан Кърджилов и Михаил Владимиров от ХІІ б клас
„Планикс склад” с автори Николай Маринов и Пламен Борисов от ХІІ б клас
„История он-лайн” с автори Павел Кюркчиев и Александър Стойчев от ХІІ б клас

 
ИЗЯВЕНИ УЧЕНИЦИ ПО РУСКИ ЕЗИК ПДФ Печат Е-мейл

ИЗЯВЕНИ УЧЕНИЦИ ПО РУСКИ ЕЗИК

 

1. Валерия Мечкова – участник в Националния кръг на олимпиадата по руски език (2007, 2008 ); награда в Националния конкурс “Россия , ее язык и культура в моей жизни и грамота за популяризирането на руския език в България; грамота за  ІІ място в Националния конкурс “София - Москва; България-Русия: вчера – днес – утре”(2008); участник в постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” ( 2005, 2006, 2007 - “А зори здесь тихие”, “Я сердцем никогда не лгу”, “Чудные мгновения в жизни Пушкина”  ). Стипендиант на Фондация “100стипендии” за 2008 година

2. Диана Балевска - участник в Националния кръг на олимпиадата по руски език (2007, 2008 ); участник в постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена”  ( 2005, 2006, 2007 - “А зори здесь тихие”, “Я сердцем никогда не лгу”, “Чудные мгновения в жизни Пушкина”).

3. Галина Дойкова - грамота за  ІІІ място в Националния конкурс “София - Москва; България - Русия: вчера - днес – утре” (2008); участник в постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена”  ( 2005, 2006, 2007 - “А зори здесь тихие”, “Я сердцем никогда не лгу”, “Чудные мгновения в жизни Пушкина”  ).

4. Георги Минчев - грамота за  ІІІ място в Националния конкурс “София-Москва; България - Русия: вчера - днес – утре”; участник в постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена”  ( 2005, 2006, 2007 - “А зори здесь тихие”, “Я сердцем никогда не лгу”, “Чудные мгновения в жизни Пушкина”  ).

5. Емил Енчев - грамота за  ІІІ място в Националния конкурс “София - Москва; България-Русия: вчера - днес – утре”(2008).

6. Благовест Трифонов -  участник в постановката  на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” ( по романа на И. С. Тургенев “В навечерието” 2008 ) и Националния конкурс “София - Москва; България-Русия: вчера – днес – утре”(2008).

7. Мария Симеонова - участник в Националния кръг на олимпиадата по руски език (2006, 2007 - “Я сердцем никогда не лгу”, “Чудные мгновения в жизни Пушкина );  участник в постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена”  ( 2006, 2007 ).

8. Руслан Драганов -  участник в постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” ( 2005, 2006, 2007 - “А зори здесь тихие”, “Я сердцем никогда не лгу”, “Чудные мгновения в жизни Пушкина” ) и в групата за песни към него; на VІ Национален театрален фестивал на руски език  е удостоен с Диплом  в номинацията за “Най-добра мъжка роля” в образа на Сергей Есенин ( “Я сердцем никогда не лгу” - 2006 ).

9. Ивайло Лозанов -  участник в постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” ( 2006 - “Я сердцем никогда не лгу”) и в групата за песни към него ( 2005, 2006, 2007 ).

10. Георги Събев - участник в постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” ( 2006 - “Я сердцем никогда не лгу”) и в групата за песни към него ( 2005, 2006, 2007 )

11. Тереза Тодорова - участник в постановките на руски език на училищния театрален  колектив “Мелпомена” (2005, 2006, 2007 – “А зори здесь тихие”, “Я сердцем никогда не лгу”, “Чудные мгновения в жизни Пушкина”); участник с много добър резултат в областния кръг на олимпиадата по руски език ( 2005, 2006, 2007).

12. Десислава Димитрова – ІІ и ІІІ място в Националния конкурс “София - Москва; България - Русия: вчера – днес – утре”(2007, 2008); участник в постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” ( 2006, 2007, 2008 - “Я сердцем никогда не лгу”, “Чудные мгновения в жизни Пушкина” и “Накануне”); за постиженията си в областта на руски език е удостоена с финансова награда за 2008 година  от  “Ротари клуб Горна Оряховица –Лясковец”, а  от Фондация “Устойчиво развитие за България” е наградена с 14-дневна екскурзия до Москва ( 2008 г. )

13. Петър Георгиев - ІІ и ІІІ място в Националния конкурс “София - Москва; България - Русия: вчера – днес – утре”(2007, 2008); участник в постановката на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” (по романа на И. С. Тургенев “В навечерието” - 2008 г. ); за постиженията си в областта на руски език е удостоен с финансова награда за 2008 година  от  “Ротари клуб Горна Оряховица –Лясковец”, а от Фондация “Устойчиво развитие за България” е награден  с 14-дневна екскурзия до Москва ( 2008 г.)

14. Габриела Лилова -  участник в групата за песни към училищния театрален колектив за постановките на руски език ( 2005, 2006, 2007 ); наградена с ексурзия “По бойния път на Първа Българска армия”(2005).

15. Йонко и Стойко Кюркчийски – участници в постановката на руски език на   училищния театрален колектив “Мелпомена” ( 2006 - “Я сердцем никогда не лгу”  ) и в групата за песни към него ( 2005, 2006, 2007 )

16. Димана Колева – участник в постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” (2006, 2007г. – “Я сердцем никогда не лгу”, “Чудные мгновения в жизни Пушкина” ); много добро участие в областния кръг на олимпиадата по руски език ( 2008)

17. Владимир Стоев – участник в постановката на руски език на училищния

театрален колектив “Мелпомена” (“Чудные мгновения в жизни Пушкина” - 2008) в ролята на Пушкин.

18. Яна Енева – участник в Националния кръг на олимпиадата по руски език ( 2006 – ІІІ място, 2007 – І място, 2008 – ІІІ място, 2009 -  І място, 2010 – ІV място); наградена  с Грамоти и материални награди за І и ІІ място в Националния  ученически конкурс “София - Москва; България - Русия: вчера – днес – утре” ( 2007, 2008, 2009, 2010 );  Грамота от Националния ученически конкурс “Съзидатели на дружбата”; участник в  постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” ( 2007 и 2011 г. – “Союз сердец – святое братство” и “Неудача”); Лауреат на Европейския фестивал на МАПРЯЛ “Русское слово” и на конкурса за руска песен” в Санкт-Петербург (2009) ; участник в Националния кръг  през 2010 г. на Международното състезание “Лингвистично кенгуру”, провеждано от фондация “Млада България” (класира се на ІІІ място в своята възрастова група), като класирането й от областния кръг е с отличен резултат; участник в Националния конкурс “Гимнастьорка” за рецитатори на стихове от Великата отечествена война и удостоена с колективна грамота от РКИЦ; наградена от Фондация “Устойчиво развитие за България” с летен отдих на Черно море; І място в училищния конкурс за есе, посветен на Деня на толерантността (2008, 2009, 2010 г.); трикратен едногодишен стипендиант на МОМН  и община Горна Оряховица; трикратно финансово стимулирана като талантливо дете за постиженията си по руски език по Програмата за даровити деца на община Горна Оряховица; номинирана от Фондация “Димитър Бербатов” в “Успелите деца на България” - раздел “Наука” – руски език ( 2010 г.) ; участник в групите за подготовка на талантливи ученици за олимпиадата по руски език по Програмата на МОМН “С грижа за всеки ученик” през учебната 2008/2009 г., 2009/1010 г ., 2010/2011 г.; за високите си постижения в Националната олимпиада по руски език и активна работа в извънкласната дейност по руски език през учебната 2009/2010 година е определена от Българската асоциация на руските съотечественици в България да участва във фестивала “Здравствуй, Россия!”, проведен от 2 до 8 август 2010 в град Санкт-Петербург, Русия; участник в училищния конкурс за ястие от руската национална кухня през учебната 2009/2010 г. и удостоена за І място през учебната  2010/2011 г.; участник и класирана на І място в училищния конкурс за Деня на толерантността по календара на ЮНЕСКО (2008г.,2009г., 2010г.); участник в І и ІІ тур на Световния фестивал “Русское слово” на Международната асоциация на преподавателите по руски език и литература (МАПРЯЛ) през 2010-2011 г.; през юни 2010 е наградена от “Ротари клуб Горна Оряховица-Лясковец” за многобройните си постижения на областни, национални и международни изяви в областта на руския език и култура; участник в Международния конкурс за есе на тема “Лицо России” на www.russisch-fuer-kinder.de; участник в Международния конкурс “Русский медвежонок – лингвистика для всех” – СОУ “Вичо Грънчаров” е единственото училище от България, което взе участие на 11. 11. 2010г. в решаването на теста със задачи по линвистика, изпратени от Русия.

19. Диана Енева - участник в Националния кръг на олимпиадата по руски език (2007 – І място, 2008 – ІV място, 2009 -  ІІІ място, 2010 – V място); наградена  с Грамоти и материални награди за І и ІІ място в Националния  ученически конкурс “София - Москва; България - Русия: вчера – днес – утре” ( 2007, 2008, 2009, 2010 );  наградена от Фондация “Устойчиво развитие за България” с летен отдих на Черно море (2009); Грамота от Националния ученически конкурс “Съзидатели на дружбата”; участник в  постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” ( 2007, 2010 и 2011 г. – “Союз сердец – святое братство”, “Юбилей” и “Неудача”); участник в Националния кръг през 2010 г. на Международното състезание “ Лингвистично кенгуру”(класира се на ІІ място в своята възрастова група), като класирането й от областния кръг е с много добър резултат; участник в Националния конкурс “Гимнастьорка” за рецитатори на стихове от Великата отечествена война и удостоена с колективна грамота от РКИЦ; наградена от Фондация “Устойчиво развитие за България”с летен отдих на Черно море; І място в училищния конкурс за есе, посветен на Деня на толерантността (2008, 2009, 2010г.); трикратно финансово стимулирана от община Горна Оряховица за постиженията си по руски език по Програмата за даровити деца на община Горна Оряховица; номинирана от Фондация “Димитър Бербатов” в “Успелите деца на България” -  раздел “Наука” – руски език ( 2010 г.); участник в групите за подготовка на талантливи ученици за олимпиадата по руски език по Програмата на МОМН “С грижа за всеки ученик” през учебната 2008/2009 г., 2009/1010 г ., 2010/2011 г.; удостоена с грамота от директора на Столична библиотека за участие в Дните на руската култура в София с пиесата “Юбилей”, поставена от театралния колектив; за високите си постижения в Националната олимпиада по руски език и активна работа в извънкласната дейност по руски език през учебната 2009/2010 година е определена от Българската асоциация на руските съотечественици в България да участва във фестивала “Здравствуй, Россия!”, проведен от 2 до 8 август 2010 в град Санкт-Петербург, Русия; участник в училищния конкурс за ястие от руската национална кухня през учебната 2009/2010 г. и удостоена за І място през учебната  2010/2011 г.; участник и класирана на І място в училищния конкурс за Деня на толерантността по календара на ЮНЕСКО (2008г.,2009г.,2010г.); участник в І и ІІ тур на Световния фестивал “Русское слово” на Международната асоциация на преподавателите по руски език и литература (МАПРЯЛ) през 2010-2011 г.; през юни 2010 е наградена от “Ротари клуб Горна Оряховица – Лясковец” за многобройните си постижения на областни, национални и международни изяви в областта на руския език и култура; участник в Международния конкурс за есе на тема “Лицо России” на www.russisch-fuer-kinder.de; участник в Международния конкурс “Русский медвежонок – лингвистика для всех” – СОУ “Вичо Грънчаров” е единственото училище от България, което взе участие на 11. 11. 2010г. в решаването на теста със задачи по линвистика, изпратени от Русия.

20. Стефан Караиванов -  участник в  постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” ( 2008 и 2009 г. - “Накануне”и “Сапоги”); участник и награден с грамота в Националния  ученически конкурс “София - Москва; България - Русия: вчера – днес – утре” ( 2009 г.); участник в Международното лятно езиково училище “Московия-2008”, където е удостоен с Приза на публиката Мистър “Московия-2008”

21. Стоян Георгиев - участник в  постановките на руски език на училищния         театрален колектив “Мелпомена” ( 2009, 2010, 2011г. - “Сапоги”, “Юбилей” и “Неудача”); участник в конкурса за лого на Националната мрежа на училищата бази по изучаването на руски език ( 2009 г.); участник в Международното зимно езиково училище “Лингвосфера” в Москва със сертификат за преминал обучение по руски език от 40 часа (26.12.2009-07.01.2010 ); участник  в Националния  ученически конкурс “София - Москва; България - Русия: вчера – днес – утре” (2010 г.); удостоен с грамота от директора на Столична библиотека за участие в Дните на руската култура в София с пиесата “Юбилей”, поставена от театралния колектив; участник в Третия спортен фестивал ”Салют, Москва!”, проведен от 23 до 31 август 2010 година в град Москва, Русия, като изборът за неговото участие в българската делегация от 12 деца е направен от Българската асоциация на руските съотечественици в България - за активно участие и постижения в извънкласната дейност по руски език през учебната 2009/2010 г.; участник в І и ІІ тур на Световния фестивал “Русское слово” на Международната асоциация на преподавателите по руски език и литература (МАПРЯЛ) през 2010-2011 г. Санкт-Петербург.

22. Мария Симеонова – Удостоена с Диплом ІІІ степен в конкурса за рисунка “Славяский родник” на училище “Андрей Рублев” – гр. Клайпеда, Литва(2007); Участник в VІ издание на конкурса “Славянский родник” (2010 г.); Лауреат на Европейския фестивал на МАПРЯЛ “Русское слово”  и на конкурса за руска песен в Санкт- Петербург ( 2009 г. ); участник  в Националния  ученически конкурс “София - Москва; България - Русия: вчера – днес – утре”  с мултимедийна презентация (2010г.); грамота на областно ниво за   участие в Националния ученически конкурс “Приносът на българския народ в победата над хитлерофашизма” ( 2010 г.); на национално ниво в същия конкурс с есето “Открих те, земляко!”е наградена с екскурзия “По пътя на І и ІV Българска армия през 1944-1945 година”; участник в  постановката на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена”(“Союз сердец – святое бранство” - 2007 г.); участник в групите за подготовка на талантливи ученици за олимпиадата по руски език по Програмата на МОМН “С грижа за всеки ученик” през учебната 2008/2009 г., 2009/1010 г ., 2010/2011 г.; участник в училищния конкурс за ястие от руската национална кухня през учебната 2009/2010 г.; участник в І и ІІ тур на Световния фестивал на “Русское слово” на Международната асоциация на преподавателите по руски език и литература (МАПРЯЛ) през 2010-2011 г.; Финансово стимулирана като талантливо дете в областта по руски език от Общинската програма за стимулиране на даровити деца (2010)

23. Виолина Йорданова - Лауреат на Европейския фестивал на МАПРЯЛ        “Русское слово”  и на конкурса за руска песен” в Санкт- Петербург ( 2009 г. );  грамота на областно ниво и  участник  в Националния ученически конкурс “Приносът на българския народ в победата над хитлерофашизма” ( 2010 г.; на национално ниво в същия конкурс е наградена с екскурзия “По пътя на І и ІV Българска армия през 1944-1945 година”; грамота и материална награда за ІІ място  в Националния  ученически конкурс “София - Москва; България - Русия: вчера – днес – утре”  - “Помним подвига на дедите” раздел “Проза” – интервю “Това наистина не бива да се забравя” (2010 г.); Финансово стимулирана като талантливо дете в областта по руски език от Общинската програма за стимулиране на даровити деца (2010)

 

24. Галина Драганова - Лауреат на Европейския фестивал на МАПРЯЛ “Русское слово”  и на конкурса за руска песен” в Санкт- Петербург ( 2009 г. ); І място за участие  в Националния  ученически конкурс “София - Москва; България - Русия: вчера – днес – утре” ( 2009г.); участник в  постановката на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” ( “В навечерието” -  2008 г.); наградена от Фондация “Устойчиво развитие за България” с летен отдих на Черно море (2009 г.);  номинирана от Фондация “Димитър Бербатов” в “Успелите деца на България”  - раздел “Наука” – руски език ( 2010 г.).

25. Евгений Драганов - Грамота от Националния ученически конкурс “Съзидатели на дружбата”; участник в  постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” ( 2008, 2009, 2010, 2011 г. – “Накануне”, “Сапоги”, “Юбилей”, “Хирургия” и “Неудача”);  Диплом за “Най-добра мъжка роля “ на героя Муркин в спектакъла “Сапоги” по А. П. Чехов ( 2009 г.); за постиженията си в областта на руски език е удостоен с финансова награда за 2009 година  от  “Ротари клуб Горна Оряховица –Лясковец”; удостоен с грамота от директора на Столична библиотека за участие в Дните на руската култура в София с пиесата “Юбилей”, поставена от театралния колектив; номиниран от Фондация “Димитър Бербатов”  в “Успелите деца на България” - раздел “Наука” – руски език ( 2010 г.); участник в І и ІІ тур на Световния фестивал “Русское слово” на Международната асоциация на преподавателите по руски език и литература (МАПРЯЛ) през 2010-2011 г. Санкт-Петербург.

26. Регина Ремезова - участник в Националния кръг на олимпиадата по руски език ( 2010 – V място); участник в Националния кръг на Международното  състезание “Лингвистично кенгуру” при  класиране от областния кръг с отличен резултат (2010 г. ); участник в Националния конкурс “Гимнастьорка” за рецитатори на стихове от Великата отечествена война и удостоена с колективна грамота от РКИЦ; участник в  постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” ( 2010 и 2011 г. – “Юбилей” и “Неудача”); І място в училищния конкурс за есе, посветен на Деня на толерантността (2009 г.); участник в училищния конкурс за ястие от руската национална кухня през учебната 2009/2010; участник в Международния ученически конкурс за написване на есе на тема “Фашизму “Нет!” на языке русского мира”, организиран от Центъра за междунационално образование “Этносфера” към Департамента по образование на Правителството на Москва – април 2010 г.; участник в групите за подготовка на талантливи ученици за олимпиадата по руски език по Програмата на МОМН “С грижа за всеки ученик” през учебната 2009/1010 г., 2010/2011 г.; удостоена с грамота от директора на Столична библиотека за участие в Дните на руската култура в София с пиесата “Юбилей”, поставена от театралния колектив; участник в Международния конкурс “Русский медвежонок – лингвистика для всех” – СОУ “Вичо Грънчаров” е единственото училище от България, което взе участие на 11. 11. 2010г. в решаването на теста със задачи по линвистика, изпратени от Русия.

 

27. Любослава Крумова -  участник в Националния кръг на олимпиадата по руски език ( 2010 – ІV място) и отличен резултат на областния кръг на олимпиадата през 2009 г.; участник в националния конкурс на МОМН за написване на есе на тема”Спорт – арена мира и красоты”;  финансово стимулирана от община Горна Оряховица за постиженията си по руски език по Програмата за даровити деца (2010); участник в групите за подготовка на талантливи ученици за олимпиадата по руски език по Програмата на МОМН “С грижа за всеки ученик” през учебната 2008/2009 г., 2009/1010 г ., 2010/2011 г.; участник в І и ІІ тур на Европейския фестивал “Русское слово” на Международната асоциация на преподавателите по руски език и литература (МАПРЯЛ) през 2008-2009 г.; участник в І и ІІ тур на Световния фестивал “Русское слово” на Международната асоциация на преподавателите по руски език и литература (МАПРЯЛ) през 2010-2011 г.

28. Пламена Павлова -  Лауреат на Европейския фестивал на МАПРЯЛ “Русское слово”  и на конкурса за руска песен  в Санкт- Петербург ( 2009 г.).

29. Теодора Хараламбиева - Лауреат на Европейския фестивал на МАПРЯЛ “Русское слово”  и на конкурса за руска песен в Санкт- Петербург ( 2009 г. ); “Отличена творба” - есе “Лев Толстой  на  моей родине” в Националния ученически конкурс “София - Москва; България - Русия: вчера – днес – утре” (2009г.); Финансово стимулирана като талантливо дете в областта по руски език от Общинската програма за стимулиране на даровити деца (2009).

30. Ралица Чернева – участник в националния кръг на олимпиадата по руски език ( 2007); участник в  постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” ( 2007 и 2008 г. – “Союз сердец – святое братство” и “Накануне”)

31. Анна Грозева - участник в  постановката на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” ( 2007  – “Союз сердец – святое братство”).

32. Влада Ремезова - участник в Националния кръг на Международното лингвистично кенгуру при  класиране от областния кръг с отличен резултат (2010 г.); отличен резултат на областния кръг на олимпиадата по руски език (2010 г.); участник в Националния конкурс “Гимнастьорка” за рецитатори на стихове от Великата отечествена война и удостоена с колективна грамота от РКИЦ; участник в училищния конкурс за ястие от руската национална кухня през учебната 2009/2010 г. и удостоена на І място през учебната  2010/2011 г.; участник в групите за подготовка на талантливи ученици за олимпиадата по руски език по Програмата на МОМН “С грижа за всеки ученик” през учебната  2009/1010 г .и 2010/2011 г.; участник в Международния конкурс “Русский медвежонок – лингвистика для всех” – СОУ “Вичо Грънчаров” е единственото училище от България, което взе участие на 11. 11. 2010г. в решаването на теста със задачи по линвистика, изпратени от Русия.

33. Калина Хаджиниколова - участник в Националния кръг на Международното лингвистично кенгуру при  класиране от областния кръг с отличен резултат (2010 г.).

34. Никола Граматиков - участник в Националния кръг на Международното лингвистично кенгуру при  класиране от областния кръг с отличен резултат (2010 г.).

35. Анатоли Двоячки - участник в областния кръг на Международното лингвистично кенгуру  с много добър резултат, а също така и от областния кръг на олимпиадата по руски език; участник в групите за подготовка на талантливи ученици за олимпиадата по руски език по Програмата на МОМН “С грижа за всеки ученик” през учебната 2008/2009 г., 2009/1010 г ., 2010/2011 г.

36. Кристиан Диксоков - ІVмясто в Националния кръг на Международното лингвистично кенгуру и с отличен резултат от областния кръг (2010 г.); участник в групата за подготовка на талантливи ученици за олимпиадата по руски език по Програмата на МОМН “С грижа за всеки ученик” 2010/2011 г.; участник в Международния конкурс “Русский медвежонок – лингвистика для всех” – СОУ “Вичо Грънчаров” е единственото училище от България, което взе участие на 11. 11. 2010г. в решаването на теста със задачи по линвистика, изпратени от Русия; през ноември 2010 година финансово стимулиран от община Горна Оряховица за постиженията си по руски език по Програмата за даровити деца.

37. Павел Ремезов- участник в Националния кръг на Международното лингвистично кенгуру при  класиране от областния кръг с отличен резултат (2010 г.) участник в групата за подготовка на талантливи ученици за олимпиадата по руски език по Програмата на МОМН “С грижа за всеки ученик” през учебната  2010/2011 г.; участник в Международния конкурс “Русский медвежонок – лингвистика для всех” – СОУ “Вичо Грънчаров” е единственото училище от България, което взе участие на 11. 11. 2010г. в решаването на теста със задачи по линвистика, изпратени от Русия.

38. Александра Тодорова - участник в областния кръг на Международното лингвистично кенгуру с много добър резултат (2010 г.) и  много добър  резултат на областния кръг на олимпиадата по руски език (2010 г.); участник в групите за подготовка на талантливи ученици за олимпиадата по руски език по Програмата на МОМН “С грижа за всеки ученик” през учебната 2008/2009 г., 2009/1010 г ., 2010/2011 г.

39. Рафаел Пашамов - участник в  постановките на руски език на училищния театрален колектив “Мелпомена” ( 2007 и 2011 г. – “Союз сердец – святое братство”, “Хирургия” и “Неудача”); участник в групата за подготовка на талантливи ученици за олимпиадата по руски език по Програмата на МОМН “С грижа за всеки ученик” 2010/2011 г.; участник в Международния конкурс “Русский медвежонок – лингвистика для всех” – СОУ “Вичо Грънчаров” е единственото училище от България, което взе участие на 11. 11. 2010г. в решаването на теста със задачи по линвистика, изпратени от Русия

40. Михаела Пашамова - участник в групата за подготовка на талантливи ученици за олимпиадата по руски език по Програмата на МОМН “С грижа за всеки ученик” 2010/2011 г.; участник в Международния конкурс “Русский медвежонок – лингвистика для всех” – СОУ “Вичо Грънчаров” е единственото училище от България, което взе участие на 11. 11. 2010г. в решаването на теста със задачи по линвистика, изпратени от Русия.

41. Екатерина Крамаренко - участник в Международния конкурс “Русский медвежонок – лингвистика для всех” – СОУ “Вичо Грънчаров” е единственото училище от България, което взе участие на 11. 11. 2010г. в решаването на теста със задачи по линвистика, изпратени от Русия.

42. Мила Тодорова - участник в постановката на руски език на училищния

театрален колектив “Мелпомена” (“Чудные мгновения в жизни Пушкина” - 2008); финансово стимулирана като талантливо дете в областта по руски език от Общинската програма за стимулиране на даровити деца (2008)

 

 

 

 

 

 
Информационни технологии ПДФ Печат Е-мейл

Информационните технологии навлизат все повече в живота на хората в резултат на технологичната революция, белязала ХХ и ХХІ век. Прогнозите на Бил Гейтс за бъдещето, че информацията ще бъде цифрова, вече се осъществяват. Достъпът до всеки вид информация за по-кратко време чрез on-lain услугите се разширява. Пътят за практическото приложение на информационните технологии е ясно изразен в приетата от Европейския съюз в Лисабон през 2000 г.
Стратегия за превръщането на Европа до 2010 г. в най-динамично развиващия се регион в света на основата на развитието на информационните и комуникационни технологии.
С това разбиране за ролята на информационните технологии се подходи преди девет години в СОУ ”Вичо Грънчаров”, град Горна Оряховица при разработването на пилотен проект за въвеждане на профил “Технологичен” – информационни технологии в българското образование, при което учителите и ръководството на училището подготвиха учебен план и учебни програми.
Засилващият се интерес у учениците към използването им показва, че трябва да започне тяхното прилагане в дидактическия процес навсякъде, където е възможно. Вече е натрупана значителна по обем литература и практически опит за приложението на информационните технологии. Световният опит за осъществяване на интерактивен начин на
обучение постепенно прониква, като се търси новата роля на училището, учителя, социалните последици и психо-терапевтичните възможности при този тип обучение.
Постоянно развиващите се дейности в паралелките с профил “Технологичен”-информационни технологии и профил “Природоматематически”- информатика са в унисон с Националната стратегия и План за действие за въвеждане на информационните и комуникационни технологии в българските училища. Целта на обучението чрез прилагащите се програми и включени модули е насочена към формиране на личности, които да са не само теоретично подготвени, но и да са уверени и творчески продуктивни при практическото приложение на информационните технологии.
Специализираните умения, които се получават в паралелките с профил ”Технологичен”-информационни технологии и „Природоматематически”-информатика се демонстрираха в редица състезания. Традиционно стана участието в ученическите конференции на УчИМИ /Ученически институт по математика и информатика/ към БАН и ученически секции към ежегодните конференции на СМБ в курорта
„ СВ. Константин и Елена”. Двама наши ученици – Боян Георгиев и Ангел Владов, през 2006 г. получиха студентски права за СУ „ Климент Охридски”, в резултат на отличното си представяне с проекта „Интерактивни карти”.


През 2007 г. четири проекта се представиха много добре, като два от проектите на Свилен Христов и на Александър Добрев – съответно филмът „Спасете Земята сега, утре ще е късно” и Сайтът за деца със СОП, получиха специални награди за активна гражданска позиция и
за разработки с висока социална значимост. Традиционно е и участието на училището ни в Националната олимпиада по информационни технологии, като през 2005 г. един ученик – Венелин Илиев, получи студентски права за ПУ „ Паисий Хилендарски” за достойното си представяне.

Екип ученици през 2006 г. отлично се представи в ХХХV Пролетна конференция на СБМ. През есента на 2006 г. екип ученици участваха успешно с разработен урок по физика. Екип от ученици подготвиха материали за IX международен конкурс „Европа в Училище” под патронажа на Съвета на Европа, Европейската комисия и Европейския парламент, с генерално мото „Да бъдеш гражданин на променяща се Европа”. Изготвената за конкурса компютърна
анимация получи втора награда. Членове на екип от XI и XII клас бяха наградени с участие в Международна младежка среща в Германия и Кипър. Ученици от паралелките с профил ”Природоматематически”-информатика - Николай Маринов и Пламен Борисов, участваха в международен проект за отбелязване на Деня на безопасния Интернет – 06.02. 2007 г. в Блогатон – състезание. В него участваха над 200 проекта на училища от ЕС, Норвегия, Исландия и България. Заедно с полското училище im Powstankow Willkoplskich Nowe Skalmilrzyice се изработи мултимедийна презентация по темата "е-Лично пространство" (e-privacy).

 
Приносът на информационните технологии за развитието на съвременното общество ПДФ Печат Е-мейл

През месеците юли – август 2007 г. учениците Николай Маринов, Пламен Борисов, Мариян Млеченков и Александър Добрев участваха в триседмична Лятна изследователска школа във Варна и Узана / ЛИШ /, към УчИМИ /Ученически институт по математика и информатика/ към БАН, на разноски на института. За трети пореден път СОУ „Вичо Грънчаров” бе домакин на Областното състезание по информатика и информационни технологии на тема „Приносът на информационните технологии за развитието на съвременното общество”.
В състезанието участваха ученици от VIII до XII клас в една възрастова група в избрана от тях категория: интернет-приложения, мултимедийни приложения и мултимедийна презентация. В постер – сесията участваха проекти на ученици от V - VIII клас. На първо място в категория „ Интернет-приложения „ – ученикът Александър Добрев спечели първа награда с проекта си „ Сайт за деца със СОП”.

Екипът от ученици Николай Маринов и Пламен Борисов участваха в X Национален конкурс „Космосът – настояще и бъдеще на човечеството” на фондация „ Еврика” в категория мултимедийни разработки с проекта „ Астрономия – он-лайн”.
Николай Маринов участва с проект в Международния фестивал на анимацията Animofest – Bratislava.

 


Страница 143 от 144